Nutki

W tym miejscu pragnąłbym zamieścić bardzo cenną rzecz dla wszystkich aktywnych posiadaczy pianin, fortepianów oraz innych instrumentów muzycznych, dla których utwory zapisuje się w systemie nutowym. Poniżej zamieściłem kilkadziesiąt utworów muzycznych zapisanych w MIDI oraz w formacie .NWC. Pliki .nwc należą do programu Note Worthy Composer, będącego rewelacyjnym narzędziem do obróbki oraz zapisu nutek. Dodatkową bardzo cenną jego zaletą jest możliwość konwertowania utworów w formacie MIDI do zapisu nutowego. Dlatego właśnie twierdzę o przydatności tej podstrony dla muzyków wszelkiej maści.

Program Note Worthy Composer można ściągnąć ze strony: www.noteworthycomposer.com. Jest on dostępny w wersji shareware 30 dniowej, więc każdy może zobaczyć do jakiego stopnia jest przydatny. Crack jest dostępny, ale w niego zaopatrzcie się już sami :).

A tutaj kilka przykładów plików .nwc (wersja programu 1.5)

W chwili obecnej program Note Worthy Composer nie ma już tak szerokiego zastosowania, ponieważ coraz więcej nutek jest dostępnych via eMule w formacie .pdf. Niestety, ze względu na prawa autorskie nie mogę tutaj zamieścić swojej dość sporej kolekcji nut zapisanej w tymże formacie. MIDI

Tutaj zamieszczam kilkanaście spakowanych i jakoś pogrupowanych plików MIDI. Można je zarówno odtwarzać w WinAMP'ie jak i skonwertować do zapisu nutowego przez Note Worthy Composer'a. Przyjemnego słuchania!

Michał

Wersja do druku